İndirim!

1001 Fıçı Bira – Ferhat Uludere

105.00

Doğup büyüdüğü kasaba dar geldiğinde yazar olmak hayaliyle İstanbul’a giden Feryat, geri dönüşlerinden birinde ilk aşkı Şehrazat ile karşılaşır. Bu karşılaşma henüz küllenmemiş duyguların alevlenmesine de sebep olur. Ancak hayatlar değişmiştir. Kasabanın saflığı şehrin acımasızlığıyla yüz yüze gelir. 

Ferhat Uludere ilk romanında, kasaba hayatının tekdüze hallerinin, alkolün yaşama ortaklığının, hüznün, aşkın, hayal kırıklıklarının ve iyi insanların hikâyelerini aktarıyor okura. Yazarın hayatından izler de taşıyan bu roman, Trakya kültürünün görünür olmasını sağlarken birlikteliğin, dostluğun, ait olmanın önemini de derinden hissettiriyor. 

Ferhat Uludere’nin yarattığı anlatı evreninin ilklerinden olan bu kitap, hem yazarla yeni tanışacak olanlar için hem de yazarın metinlerinin geriye doğru izini sürmek isteyenler için güzel ve doyurucu bir okuma deneyimi sunuyor.

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Özellikleri

Yayınevi: Edisyon Kitap
Editör: Beril Erbil
Tür: Edebiyat/Roman
Basım Tarihi: Kasım 2022
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kâğıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 978-605-73259-6-9

Yazar Hakkında

FERHAT ULUDERE 1977 yılında Lüleburgaz’da dünyaya geldi. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nü bitirdi. 2002 yılında ilk öykü kitabı Sayıklamalar, ardından sırayla İslenmiş Aşka Mektuplar, 1001 Fıçı Bira, Sonbaharda Sarhoş Bir Kasaba, Don Quijote’nin Üçüncü Cildi, Son 11 ve Çanakkale Gezisi adlı kitapları yayımlandı. Öğrenci olarak girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 2014 yılından bu yana Yaratıcı Yazarlık Bölüm Başkanı olarak görev almaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“1001 Fıçı Bira – Ferhat Uludere” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir