Mağazamızı
ziyaret ettiniz mi?

Tüm kitaplarda %30 indirim ve 75 TL üzeri ücretsiz kargo!

Yeni Çıkanlar


Farkındalık Şifa ve Çözülme – Ilgın Güral

Ilgın Güral 2007 yılında MS hastalığı tanısını aldığında bu konuda hiçbir şey bilmiyordu. MS, en güzel anlarını berbat edebilir, en mutlu gününü bir anda en mutsuz güne çevirebilirdi.

Hastalığının seyri boyunca hem MS’i hem kendisini anlamaya, kim olduğunu bulup farkındalıklı ve bütünsel bir hayat yaşamaya çalışırken yogayla tanıştı. Bir yandan iyileşmeyi deneyimlerken bir yandan da aidiyeti yanlış yerlerde aramasının sonucunda bedeninin farklı tepkilerini gözlemledi.


Yogayı hayatının merkezine koydu. Yoga eğitmenliğini aldı, MS hastalarıyla çalıştı, bilimsel makalelere konu oldu, fayda sağladıklarını çevresindekilerle paylaştı. Yaşadıklarıyla paralel olarak da, “Kronik hastalıkların tedavisi mi isteniyor, idamesi mi?” sorusunu sormaya başladı.


Bu kitapta da koruyucu tedaviyi reddetmeye giden süreçte yaşadıklarını ve bütünsel sağlığa ulaşmak yolunda deneyimlerini aktarıyor.


Karıncalar – Joachim Offenberg

“İnsan ırkı ile karınca ırkı gezegende Antarktika hariç her yeri fethetti.”

Aşk, entrika, savaş… Tarım ve kimyasal silah… Bu kelimeler aklınıza sadece insanların dünyasını mı getiriyor? Çok yanılıyorsunuz.
Başka kolonilere sızıp kraliçeyi devirerek darbe yapan da, Preben Amca’nın acımasız saldırısını geri püskürtüp adamcağızı hastanelik eden de karıncalar. Çalışkanlıkları ve fethetme tutkularıyla, köleleştirme ve her yere sızma konusundaki ustalıklarıyla karıncaların dünyası zaman zaman insanların dünyasından daha renkli desek yeri var!
Bir mirmekolog olan Joachim Offenberg bu küçük yaratıklar hakkındaki büyüleyici gerçekleri bizimle paylaşıyor ve soruyor: “Karıncalarla neden ittifak yapmıyoruz ki? Böylece yenilmez bir rakip yerine güçlü ve sadık bir müttefikimiz olur.”

Karıncaların olağanüstü karanlık ve eğlenceli dünyasına hoş geldiniz!


Harf Öncesi – Ümran Kartal

Harf Öncesi gurbetten Moda sahilinin çekiciliğine kapılıyor; Kadıköy sokaklarındaki avare gezmelerin öykülerini anlatıyor. Bazen gümrük memurlarıyla dalaşıyor, bazen çocuk büyütmenin sancılarına kapılıyor; zamansızlıkların çetelesini tutarken kendine ait bir dünyanın özlemini duyuyor.

Yaralar Sarılırken – Filiz Yurtkoru

İşim Gücüm Yaşamak kansere karşı verilen mücadelenin bir güncesi…

Erken yaşlarında hastalıkla tanışan Füsun Özgüven Yüceer’in Türkiye’den İspanya’ya uzanan tedavi süreci birçok insana ve hastaya umut olacak nitelikte.


Diğer KitaplarımıızÖykü Gazetesi’nde bu ay;

Edisyon Kitap’ın yayınladığı “Öykü Gazetesi”nin 21. Sayısının kapağında Öznur Unat‘ın “Pandemi Yar Pandemi” isimli öyküsüyle yer alıyor.

Öykü Gazetesinin 21. Sayısında ayrıca İpek Sözen, Onur Akyıl, Nuri Alp Özel, Özay Erdem, Ebuzer Kalender, Azime Güç, Mustafa Seyfi, Deniz Ceren Türkkan, Işıl Madak Kaya, Demet Eker, Doğu Kaşka, Hıdır Murat Doğan  öyküleriyle yer alıyor.

Öykü Gazetesi’nin diğer sayıları


Basın Bültenleri

Aşk’ın Halleri – Basın Bülteni
Basın bültenimizi ve görsel materyallerimizi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. AskinHalleri_Basinİndir
Cinayet Saati – Basın Bülteni
Basın bültenimizi ve görsel materyallerimizi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. CinayetSaati_Basinİndir