İndirim!

Albatros’un Uçuşu Bodrum’un küçük İskender’i – Nurgül Ulu

84.00

Bu hikâyede sürpriz son yok!

Nasıl bittiği herkesçe biliniyor. Bilinmeyen, bu öyküyü nasıl yaşadığımızdır.

Bu kitabın konusu küçük İskender tarafından bir roman kurgusu olarak hastalığından önce belirlenmişti ve kısa bir süre sonra İskender, içinde ölüm olan bu hikâyeye kendini ana karakter olarak dahil etti:

‘Artık yazmamak için hiçbir mazeretin yok! Kitabının ana karakteri benim. Bu da benim sana vasiyetimdir. Bu kitap yazılacak!’

Her şey yaşandı.
Kurgu;
Gerçeğe,
Hayata,
Zamana ait!

Ben, sadece ona verdiğim sözü tuttum. Vasiyetini yerine getirdim.

Nurgül Ulu, küçük İskender ile Bodrum’da başlayıp gelişen dostluğunu, İskender’in hastalığının teşhisinden ölümüne kadar geçen zamanı, iki şairin kendi aralarında “yağmurca” olarak adlandırdıkları lisandan süzerek anlatıyor.

Samimi, güçlü ve gerçek bir hikâye, bir vasiyet kitabı.

Kategoriler: , , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Açıklamaları

Yayınevi: Edisyon Kitap
Editör: Beril Erbil
Tür: Edebiyat/Anı/Yaşamöyküsü
Basım Tarihi: Ağustos 2022
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 978-605-73259-1-4

Yazar Hakkında

NURGÜL ULU 1978 yılında İstanbul’da doğdu. 1995’te hemşirelik eğitimini tamamladı. 1999-2003 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nin Yaratıcı Yazarlık Bölümü’nde sanat eğitimi aldı. 2019’da Sağlık Kurumları İşletmesi eğitimini tamamladı.
2003 yılında ilk öykü kitabı Ölü Hikâyeler, 2006’da ikinci öykü kitabı Travmatik Aşklar Tramvayı yayımlandı. 2006-2007 yılları arasında özel bir televizyon kanalında metin yazarlığı yaptı. 2008’de Yazı Evi’nde senarist olarak çalıştı. Aynı yıl Türkiye Senaristler Derneği SENDER’e katıldı.
2012 yılında resimle ilgilenmeye başladı. Çeşitli atölyelerden resim eğitimi aldı. Dört kişisel sergi açtı, yurtiçi ve yurtdışında karma sergilere katıldı.
2015 yılında Atlı Karıncalar ve Ruhlar Gecesi ile Kelebek Tozu Ağıtı isimli kitapları yayımlandı. Şiirleri Varlık, Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi, Caz Kedisi ve Akatalpa dergilerinde yayımlandı. 2018’de ilk şiir kitabı Hoyrat, 2020’de Belki İnanmaktır Mavi isimli ikinci şiir kitabı yayımladı.
2021 yılında Sanat Terapisi Eğitimi alarak sanat terapisi eğitimleri vermeye başladı.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Albatros’un Uçuşu Bodrum’un küçük İskender’i – Nurgül Ulu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir