İndirim!

Anahtarım Cebimde – Fatih Balkan

112.00

“Çaresizlik içinde çırpınırken uyandım. Uyandığımda orada duruyordu. Anahtar, masanın üzerindeydi. Sayfaları açık kitabın altında kalmış, parlıyor, sanki, ‘Beni al’ diye bağırıyordu. Neden oradaydı, nasıl geldi, kim koydu bilmiyorum. O zaman, orada dururken anladım. Kilide yerleştirip çevirsem, kapıyı açsam yetecekti, karanlık da soğuk da bitecekti.”

 

Babasının yokluğunun üstesinden gelmeye çalışırken, siyasal iklimin, üzerindeki izlerini silemeyen Derya… Geçmişinde kapanmayan yaraları yüzünden oğluyla yakın bir ilişki kuramayan ama mutluluğu aramaktan vazgeçmeyen Ayhan… Sevgilisiyle yeni bir hayat kurmak isteyen Hülya…

1980 dönemi travmasının kişisel travmalarla harmanlandığı bir yolculuk… Umudu bulup yitiren zihnin gelgitlerinde, geçmişe uzanan ve geleceği kurmak isteyen bir anlatı…

Fatih Balkan yalın bir dille zaman zaman parçalı bir anlatı sunuyor okura. Biçimsel dokunuşlarla zamanda ve kahramanların zihinlerinde geziniyor. Boşluklarıyla bütünlenen, belleklerde iz bırakacak bu yolculuğa rüyalar ve İzmir eşlik ediyor.

 

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Açıklamaları

Yayınevi: Edisyon Kitap
Dizi Editörü: Ferhat Uludere
Editör: Beril Erbil
Tür: Edebiyat/Roman
Basım Tarihi: Mayıs 2022
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 978-605-73768-7-9

Yazar Hakkında

FATİH BALKAN 1962 yılında doğdu. Evli ve bir çocuk babası. Göz hastalıkları uzmanı olarak özel bir hastanede çalışıyor. Kendini bildi bileli dünyayı, insanı ve kendini anlamak için okuduğunu söylüyor. Birkaç yıldır roman, öykü, şiir yazıyor, fotoğraf çekiyor. İki kişisel fotoğraf sergisi açtı. Şiirlerinin bir kısmı Varlık, Lacivert, Edebiyat Atölyesi, Roman Kahramanları, Psikesinema gibi çeşitli dergilerde yayımlandı. Konyaklı Şişe Işıklı Gemi isimli bir şiir kitabı var.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Anahtarım Cebimde – Fatih Balkan” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir