İndirim!

Aylin Sökmen – #EvdekiAlgoritma

87.50

Kentli insanların yapaylaşan ilişkilerinde yaşadıkları açmazlara odaklanan #EvdekiAlgoritma, bu açmazları çözmek için başvurulan yöntemlere ince bir alayla yaklaşıyor.

Aylin Sökmen, bireyler üzerinden toplumsal bir eleştiri yaparken internetin hayatımıza etkisi, ilişki ve alkol bağımlılığı gibi konuları irdeliyor. Bireylerin yabancılaşmasını incelikle kâğıda döküyor.

Gerçekle gerçeküstünün iç içe geçtiği kitapta yazar, mizahı ve anlatım gücünü iyice öne çıkarıp okuru düşünceler ve eylemler arasında bir algoritmaya sıkıştırıyor.

“Artnet Güvenlik olarak hedefimiz bir olayın yaşanmasını beklemek ve sonrasında hayıflanmak değil, olayları önlemektir. Güvenlik sistemimiz şüpheli durumları (ayrılık, kayıp, boşanma, ölüm gibi) teşhis etmek suretiyle anında eyleme geçmeyi hedefler. Günümüz koşullarında sür(e)meyen ilişkilerin ardından bireyin hangi nedenlerden dolayı korunmaya ihtiyacı olduğu, yapılan özel ev ziyaretleri sonucunda tespit edilmektedir. Kişinin fiziksel ve ruhsal güvenliği, risk aktörlerine bağlı olarak, oturduğu evin detaylı incelenmesi sonucunda yerleştirilen koruma sistemiyle güvence altına alınır. Sözleşme imzalandıktan sonra en geç…”

Kategoriler: , , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Özellikleri

Kitap Adı: #EvdekiAlgoritma
Yazar Adı: Aylin Sökmen
Yayınevi: Edisyon Kitap
Editör: Ercan Gülmez
Tür: Edebiyat/Roman
Basım Tarihi: Ekim 2023
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kâğıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 978-625-99062-4-9
Fiyatı: 110 TL

Yazar Hakkında

AYLİN SÖKMEN 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Virginia Üniversitesi’nde Ekonomi ve Fransız Dili Edebiyatı okudu. Yazıları ve öyküleri Varlık, IAN edebiyat, Notos, XOXOtheMag, altZine.net, artfulliving.com.tr, 212 magazine ve Trendeki Yabancı’da yayınlandı. 2007’de Bitmeyen adlı öyküsüyle altKitap Öykü Ödülü’nü aldı. Dalında Öyküler ve Kadınların Yüzü-Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Kadın Yazar adlı projelerde yer aldı. Öykülerini Salt Okunur adlı kitapta topladı. 2020’de Kendinde Değil Gibisin adlı romanı yayımlandı.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Aylin Sökmen – #EvdekiAlgoritma” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir