previous arrow
next arrow
Slider

Mağaza


Yeni Çıkanlar


Nikâh Sarhoşluğu
Ferhat Uludere
Roman

Hayat belli bir düzende akar. İnsan doğar, büyür, evlenir… Bazıları bu döngüden tüneller kazıp bilinmeze açılmaya cesaret eder, bazısı düğün davetiyesi gönderir.

Nikâh Sarhoşluğu da hayatın çarkları arasında kendine yol açmaya çalışan, açtığı yolda her perşembe ayağı aynı engele takılan, her aynaya baktığında sorumsuz babasını daha fazla görmeye başlayan bir adamın hikâyesi.

Kitaplarımız


Beyin
Leif Østergaard
Derin Düşün

“Algıladığımızın, düşündüğümüzün bilincinde olmak, var olduğumuzun bilincinde olmaktır.”

Ölümünün ardından beyni çıkarılan Einstein, kafatasını delip geçen demir çubuğa rağmen yaşamını sürdüren Phineas Gage, Yağmur Adam filmine ilham veren Kim Peek… Onlar pek çok sorunun cevabını bulmamıza ve yeni soruların kapalı kapıları ardında öylece kalmamıza yol açtı.

Son Sözü Aşk Söyler
Ahmet Selçuk İlkan
Şiir

Son Sözü Aşk Söyler, Ahmet Selçuk İlkan’ın ilk şiir kitabından bugüne yazdığı aşk dolu dizelerden bir seçki. Bu kitapta şairin yayımlanmış şiirlerinin yanı sıra daha önce hiç okunmamış, söylenmemiş ve bestelenmemiş mısraları da bulacaksınız. Bu açıdan Son Sözü Aşk Söyler, şairin külliyatında özel bir boşluğu dolduruyor. Aşka, sevgiye, özleme ait dizelerle geçmiş ve günümüz arasında bir köprü kuruyor.

Aşk
Anne Marie Pahuus
Derin Düşün

Aşk romantik bir klişe değil. Aşk bir insan gerçeği.”

Nedir aşk? Adem ile Havva’dan beri içine düştüğümüz eski bir yalan mı yoksa yaşama dair aradığımız en yüce anlam mı? Belki insanın kendi coğrafyasını bulması, bulduğu yerde kendini yeniden keşfetmesi. Belki de gerçekten o “bir” kişi, tüm evreni kaplayan.

Mutluluk
Christian Bjørnskov
Derin Düşün

Gerçeklik algımız mutluluğu, gerçekliğin kendisinden çok daha fazla etkiler.”

Nasıl şeydir bu mutluluk? Hani hep içimizdeydi, neden bulamıyoruz? Anlık mutluluklar, kalıcı mutluluklar, paranın satın alabildiği ve alamadığı mutluluklar… Bu alanda araştırmalar yapan Christian Bjørnskov, bu kelimeyle gerçekte kastedilenin ne olduğu sorusu üstüne yoğunlaşıyor.

Yaş
Suresh Rattan
Derin Düşün

“Kopyalar olarak doğar ama orijinaller olarak ölürüz.”

Zamanın geçiciliğinin kanıtı nüfuslarımızda kayıtlı. Doğum günlerimizi gösteren gün, ay, yıl rakamlarının mimlediği an artık geçmiş denen zamanda kalmış bir iz. Bu rakamların geleceğe izdüşümleri ise irili ufaklı pek çok vaadin, yeniliğin, bilinmezin habercisi.

Aynadaki Porno Yıldızı
Beril Erbil
Öykü

Kitaptaki öykülerin kahramanları kentli kadınlar; okumuş, akıllı, herkesin takdir ettiği, başarılı, mutlu ve dertsiz görünen kadınlar…

Beril Erbil “kentli kadını” öykülerinin merkezine alıyor ve dişil gücün izini sürüyor.

Bir Sonraki Ölüme Kadar
Resül Efe
Roman

2000’li yılların başında kimliklerine ve varoluşlarına itiraz eden iki asi genç.

Sıkıştıkları plaza hayatından kaçıp kendilerini Beyoğlu’nun arka sokaklarına, rock barlara, ucuz otellere atıp, Ortaköy sahilinde sabahın serinliğine sığınıyorlar.

Pazartesi sabahıyla birlikte yine rutinlerine döneceklerini bile bile yaşıyorlar.
Bir sonraki ölümlerine kadar…

SENE 2020
Hazırlayan: Ferhat Uludere
Öykü

2020 yılı hepimiz için farklı bir yaşam deneyimi oldu.

Herkesi farklı coğrafyalarda, farklı ruh hallerinde yakalayıpaynı çaresizliğin içine sürükleyen salgının hikâyelerini buderlemede bir araya getirdik.

Basında


BirGün Gazetesi Resül Efe Söyleşisi
Yazarımız Resül Efe ile BirGün Kitap eki için yapılan söyleşiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:  https://www.birgun.net/haber/bir-zamanlar-beyoglu-da-322756
‘Öykü Gazetesi’ BirGün Gazetesi Kültür Sanat servisinde
Çiçeği burnunda isimleri usta yazarlarla aynı sayfada buluşturan ve gençlere edebiyat dünyasında yer açan ‘Öykü Gazetesi’ yeniden okurun karşısına çıkıyor. Edisyon Kitap tarafından yayımlanan ‘Öykü Gazetesi’nin yeni sayısı, 2011 yılında …