İndirim!

Kör Nefret – Mustafa Şahin

77.00

Herkesin bir hikâyesi vardır. 

Bunlar, üzerinde yaşanılan toprakların hikâyelerinden de bağımsız değildir, siyasi dönüşümlerinden de.

Büyük resmin yansımaları her zaman köy ve kasabalarda yaşayacak alan bulur kendine. Hikâyeler, birbirinin içine geçer ve birbirini etkiler.

Mustafa Şahin, yeni romanında Tevfik Ağa ve Akbaş Hüsnü arasındaki hikâyenin torunlarına uzanan, kuşaklar arası yansımasını bir kasaba perspektifinden anlatıyor.

1980 darbesi sonrasına düşen zamanda tercihler, sınıflar, aşklar ve cinayetler okura eşlik ediyor.

Kasaba derin bir uykudayken havadaki sıkıntı yağmur olup boşalmış, yıldızlar ışığını yeniden saçmaya başlamıştı. Gökte asılı fener gibi duran yıldızlardan ikisinin sabaha karşı bir anda kaydığını ve söndüğünü Acemoğlu’ndan kalma köşkün yüksek bacasına tüneyen baykuştan başka kimse görmemişti.

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Açıklamaları

Yayınevi: Edisyon Kitap
Dizi Editörü: Ferhat Uludere
Tür: Edebiyat/Roman
Basım Tarihi: Ekim 2022
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kâğıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 978-605-73259-5-2

Yazar Hakkında

MUSTAFA ŞAHİN 1961 yılında Bartın’ın Ulus ilçesinde doğdu. Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Coğrafya Bölümü’nü 1984’te bitirdi. Cizre Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. Bartın’da çeşitli liselerde çalıştıktan sonra 2017’de Hasan Sabri Çavuşoğlu Fen Lisesi’nden emekli oldu.
İlk romanı Kasabanın Laneti 2013 yılında yayımlandı. 2014’te Haziran’da Bir Fidan – Berkin için… kitabına “Büyülü Zamanlar Durağı” adlı anlatısıyla katkı yaptı. İkinci romanı Kasımveresiye 2018’de yayımlandı. Edebiyat-mizah dergisi Tefrika’da, Birgün Kitap ekinde yazıları çıktı.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kör Nefret – Mustafa Şahin” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir