İndirim!

Kum İskelesi – Durul Demirkaya

87.50

“Dolambaçsız bir anlatım ve tertemiz bir dille aktarılmış insan manzaralarıyla buluşuyoruz Kum İskelesi’nde. Farklı kişiliklerin diyaloglarıyla, yaşamın insanlara dayattığı sorunlarla baş etme arayışlarını mizahi ve ironik bir anlatımdan okurken gülümsemekten de düşünmekten de kendimizi alamıyoruz. Çağrışımlarla zenginleştirilen değişik coğrafyalara olan yolculuklarda karşılaştığımız sıradan insanların yaşam kesitleriyle başlayan yorgun anılarla kimi keyifleniyor, kimi hüzünleniyoruz. Yaşam biçimleriyle değişen zaman ve mekân zenginlikleriyle de dikkat çeken öyküler sımsıcak sarıyor insanı. Severek okuyacağınızı biliyorum.”

Öner Yağcı

 

“Kum İskelesi edebiyat dünyamıza yeni bir öykücüyü muştuluyor. Durul Demirkaya ilk kitabında temiz bir dil ve keyifli bir anlatımla insanlık hallerini yorumluyor. Hüzün, kaybediş, aldanmak ve aldatılış kavramları öykülerinde yer buluyor. Heybesinde taşıdığı öyküleri nihayetinde okurla buluşturan yazar sadece bildiği hayatı değil, gözlemlerini, izlenimlerini ve hayattan aldıklarını bizlerle paylaşıyor. Yeni bir bakış ve yeni bir fikir sunuyor okura. Dört öyküden oluşan Kum İskelesi küçük ama etkili bir kitap…”

Vecdi Çıracıoğlu

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Açıklamaları

Editör: Ferhat Uludere
Tür: Edebiyat / Öykü
Basım Tarihi: Haziran 2021
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 102
ISBN: 978-605-74547-2-0

Yazar Hakkında

1967 doğumlu Durul Demirkaya , İngiliz ve İtalyan Dili eğitimlerini yarım bırakarak Sosyal Bilimler'den mezun olmuştur. Yoğun iş hayatından kalan zamanda yazı ile ilişkisi hiç kopmamış olan yazarın ilk kitabı Kum İskelesi'dir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kum İskelesi – Durul Demirkaya” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir