İndirim!

Şüpheli Şeylerin Keşfi – Bihter Sabanoğlu

112.00

Her gün çehresi değişen kadim kenti farklı bir gözle izliyor Bihter Sabanoğlu.

Tesadüf süsü verilmiş bir karşılaşmanın ardından eski mektuplar kutulardan çıkıyor ve geçmiş ile şimdi arasında bir yolculuk başlıyor. Bu, sadece karakterlerin yer aldığı bir yolculuk da değil üstelik. İstanbul’un tarihi mekânları da Ayla ile Edhem’e eşlik ediyor.

29 gün çeken bir Şubat ayı boyunca süren roman birbirini hiç görmeseler de beraber büyümüş iki insanın geçmiş ve olası intiharların gölgesinde bir araya gelmesine odaklanıyor.

Karagümrük Stadı’na yani Çukurbostan’a bakan pencerede bir ses. “Çıp çıp çıp, çı çıp, çı çıp, çı çıp.” Mektuplar annelik hakkında ne anlatabilir ki? “Çıp çıp çıp, çı çıp, çı çıp, çı çıp.” Bizans’ın peşindeyiz ama o da sanki bizim peşimizde. “Çıp çıp çıp, çı çıp, çı çıp, çı çıp.” Geçmişin sihirli kutusu açıldığında, Ayla ve Edhem bir araya gelip her şeyi anlatacak. “Çıp çıp çıp, çı çıp, çı çıp, çı çıp.

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Açıklamaları

Yayınevi: Edisyon Kitap
Editör: Ferhat Uludere
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 260
Ebat: 13 x 20,5 cm
Barkod/ISBN: 978-605-73768- 0-0

Yazar Hakkında

1980 yılında İstanbul’da doğdu. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin ardından eğitimine İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde devam etti. Paris III Sorbonne Nouvelle’den İngiliz Dili ve Edebiyatı dalında yüksek lisans derecesi aldı. 2000 yılından bu yana çeşitli yayınevlerine edebi çeviriler yapıyor. Aynı zamanda, Toplumsal Tarih, Art Unlimited, Manifold, Sanat Kritik gibi mecralarda sanat tarihi, çağdaş sanat, kent tarihi, edebiyat tarihi, edebiyat ve çeviri eleştirisi üzerine yazıyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Şüpheli Şeylerin Keşfi – Bihter Sabanoğlu” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir