İndirim!

Tatlı Bir Şey Yok mu? – Dilek Karaaslan

59.50

Kitap, yazarın başlık yerine kullandığı bir soruyla başlıyor.

Ölümün, yalnızlığın, aidiyetsizliğin, tacizlerin, kadın cinayetlerinin, gündelik dilin sıradan sözcükleri arasına girdiği bir coğrafyada ağzımızı tatlandıracak bir şeyin kalmadığını yineleyen bir soruyla.

Yine de umut ve hevesle travmalarımızın, kayıplarımızın, acılarımızın zehrini ağzımızdan silecek o tatlıyı arıyoruz öykülerde.

On dört farklı yalnızlık öyküsünde hep kadınlar var. Kadının toplumsal varlığı, kadınlık halleri, hayal kırıklıkları, acılar ve direniş.

Çocukluktan itibaren, evde, aile birliği içinde, mahallede, okulda, sosyal yaşamda ve kariyer dünyasında yalnızlaştırılmış, aradığını bulamamış, ezilmiş, kişiliği yok edilmiş, tacize uğramış, ama yine de hayata direnerek ayakta kalmış ya da direnememiş kadınların hikâyelerinin içinden hüzünle geçeceksiniz.

Tatlı Bir Şey Yok mu? okuru sarsacak, nitelikli ve önemli bir ilk kitap sunuyor.

 

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Açıklamaları

Tür: Edebiyat/Öykü
Sayfa Sayısı:
Ebat: 13 x 20,5 cm
Fiyat: 41 TL
Barkod/ISBN: 978-605-73768-3-1

Yazar Hakkında

Eskişehir’de doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Öyküleri ve kitap inceleme yazıları, Notos, Varlık, Oggito, Bulanık, Edebiyat Haber, Lacivert, Kil-Tablet, Yazı-Yorum, Üst Kültür, Artfulliving, Öykü Gazetesi gibi dergi ve web sitelerinde yayınlandı. 2014 yılında Adnan Yücel Sanat Festivali, 2015 yılında İskilipli Bedri Rahmi Eyüboğlu, 2016 yılında Malatya Üniversitesi kısa öykü yarışmalarında ikincilik ödüllerine değer görüldü. “Ölü Bir Öğretmenin Kısa ve Sıradan Hikâyesi” isimli öyküsü Açık Radyo’nun düzenlediği Nâzım Hikmet anısına hazırlanan Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor seçkisinde yayımlandı. Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Yılın Yazarı Projesi kapsamında sırasıyla, Yaşar Kemal, Sevgi Soysal ve Nezihe Meriç kitap seçkilerinde, “Kanallar Geçiyor”, “Tatlı Bir Şey Yok mu?” ve “Yüksek Giriş” isimli öyküleriyle yer aldı.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tatlı Bir Şey Yok mu? – Dilek Karaaslan” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir