İndirim!

Tepedeki Özgürlük – Emre Öztürk

133.00

Amerika’nın antik medeniyetlerden Mezopotamya ve Anadolu’ya, 18. yüzyıl İngiltere’sinden Kuzey Amerika’nın yeni ulusuna uzanan bir özgürlük arayışı…

Büyük Britanya Kralı III. George’a doğrudan bağlı akademik bir cemiyet tarihsel gizemlerin peşine düşmüştür. Dünya kültür tarihinin önemli simgelerini taşıyan görkemli eserleri ele geçirmek için acımasız yöntemlere başvururlar. 

Ancak Kral’ın ve cemiyetin gücünden daha üstün bir şey vardır: Yaşattıkları korkunç acıları deneyimleyen ve onlara başkaldıran Amerikalı General Thomas Sumter’ın ve ülkesindekilerin özgürlük talebi.

Bu hikâye Amerika’daki antik medeniyetlerden Mezopotamya ve Anadolu’ya, 18. yüzyıl İngiltere’sinden Kuzey Amerika’da yeni doğan bir ulusa uzanıyor. Amerikalı bir keşif ekibinin yerlilerle ve dönemin İngiltere’sindeki ünlü bilim ve sanat insanlarıyla kurduğu dostluğu anlatıyor. İhanet ve ölümler; aşk, savaş ve bağımsızlık mücadelesi aynı zamanda taşıması ağır ve uğruna savaş çıkarılacak bir sırra da tanıklık ediyor.

Kategoriler: , Etiketler:

Ek bilgi

Kitap Özellikleri

Kitap Adı: TEPEDEKİ ÖZGÜRLÜK
Yazar Adı: Emre Öztürk
Yayınevi: Edisyon Kitap
Dizi Editörü: Ferhat Uludere
Editör: Beril Erbil
Tür: Edebiyat/Roman
Basım Tarihi: Nisan 2023
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kâğıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 978-605-73259-9-0

Yazar Hakkında

EMRE ÖZTÜRK 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Gazetecilik alanında yurtiçi ve yurtdışındaki eğitimini tamamladı. Cumhuriyet Gazetesi Dış Haberler Servisi’nde başladığı meslek hayatına çeşitli ulusal gazetelerde dış haberler muhabiri olarak devam etti.
Avrupa Birliği, küresel savunma sektörü, diplomasi, hukuk, arkeoloji ve tarih alanlarında çok sayıda habere imza atan Emre Öztürk bir dönem kayıtlı NBA spor yazarlığı yaptı.
Aralarında Deli Kasap Rock’n’Roll ve TR!P’in de olduğu farklı kültür, toplumsal bilim ve müzik dergilerinde makaleleri yayımlandı.
Dünyada Heavy Metal’in kültürü, müziği ve tarihini ele alan Heavy Metalin Asi Tarihi adlı bir kitabı daha bulunmaktadır. Halen basın kartı sahibi dış haberler muhabiri olarak çalışmakta olan Emre Öztürk uzun yıllardır Doğu ve Batı medeniyetlerinin tam kalbinde yer alan ve arkeolojide “Bereketli Hilal” olarak adlandırılan Mezopotamya tarihini ele alan haberler yazıyor. Dört kez röportaj yaptığı Alman arkeolog Profesör Klaus Schmidt başta olmak üzere alanındaki uluslararası otorite ve araştırmacılarla gerçekleştirdiği haberleri de yayımlanmaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tepedeki Özgürlük – Emre Öztürk” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir