İndirim!

Yıldız Patikaları ve Yabani İşaretler “Kayıp Altıncı Hissimizin Anahtarları” – Tristan Gooley

196.00

“Doğa”yı sezgisel olarak algılama yeteneğimiz hâlâ var mı?
Yıldızlara bakarak yön bulabilir miyiz?
Yaban hayat düşmanımız mıdır?
Sincabın bir sonraki hamlesini öngörebilir miyiz?

Avcı-toplayıcı atalarımızın, yaşamlarını sürdürebilmek için doğadaki işaretleri okumaya ihtiyaçları vardı, dahası buna mecburlardı. Bizim alarm kodlarımız ise çok daha farklı işliyor. Modern kodlarımız, kadim yeteneklerimizi yitirdiğimiz anlamına mı geliyor?

Tristan Gooley, bu yeteneğin hala içimizde olduğunu, sadece “altıncı his” olmadığını ve birçok deneme ile yeniden kazanılabileceğini söylüyor. Her bir bölümde kendi deneyimlerinden çıkardığı “ipuçları”nı paylaşarak bizleri pratik bir yol arkadaşlığına davet ediyor; iz sürmenin ve kaplan güreşinin derin, zorlu dostluğuna.

Bu tür yetenekleri insanüstü algılamamızın tek nedeni, bu farkındalığı, yani doğada bizden gizlenen ayrıntılara duyduğumuz sevgiyi kaybetmiş olmamızdır. 

Doğanın işaretlerini okuyabilmek, sesini yeniden duyabilmek, unuttuklarımızı hatırlamak ve geliştirmek için 52 egzersiz.
Tristan Gooley

“Doğanın Sherlock Holmes’ü”
BBC

“Her doğa severin kütüphanesinde en az bir Tristan Gooley kitabı bulunmalıdır.
Jim Perrin, The Great Outdoors Magazine

“Tristan, kendisini Britanya’nın önde gelen pratik coğrafya profesörü olarak kabul ettirdi.”
Country Walking Magazine

Ek bilgi

Kitap Açıklaması:

Tür: Doğa-Tabiat / Hayatta Kalma / Popüler Bilim
Yayınevi: Avantür
Editör: Necati Balbay
İngilizceden Çeviren: İlke Önelge
Basım Tarihi: Mayıs 2022
Boyutları: 13 x 20,5 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 416
ISBN: 978-605-06710-4-9

Yazar Hakkında

Yazarın doğal navigasyona olan tutkusu, kişisel deneyimlerine dayalıdır. Beş kıtada keşif gezilerine öncülük eden yazar, aynı zamanda doğal bir denizcidir. Gooley, Avrupa, Afrika ve Asya'da dağlara tırmanan, okyanuslarda küçük teknelerle yelken açan ve Afrika ve Kuzey Kutbu'na küçük uçaklara pilotluk yapan bir gezgindir.
Atlantik'i hem uçarak hem de tekne ile tek başına geçen yaşayan tek kişi olmasıyla da bilinen Gooley, 2008'de kendi doğal navigasyon okulunu kurmuştur. 2020 yılında Kraliyet Navigasyon Enstitüsü tarafından navigasyona olağanüstü katkılarından dolayı Harold Spencer-Jones Altın Madalyası ile ödüllendirildi.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Yıldız Patikaları ve Yabani İşaretler “Kayıp Altıncı Hissimizin Anahtarları” – Tristan Gooley” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir