Christian Bjørnskov

Kitap Hakkında:

Gerçeklik algımız mutluluğu, gerçekliğin kendisinden çok daha fazla etkiler.”

Nasıl şeydir bu mutluluk? Hani hep içimizdeydi, neden bulamıyoruz? Anlık mutluluklar, kalıcı mutluluklar, paranın satın alabildiği ve alamadığı mutluluklar… Bu alanda araştırmalar yapan Christian Bjørnskov, bu kelimeyle gerçekte kastedilenin ne olduğu sorusu üstüne yoğunlaşıyor.

Mutluluk öyle önemli ki Birleşmiş Milletler 2012 yılından bu yana dünya çapında yaptığı anketlerle her yıl ülkelerin mutluluk seviyelerini gösteren bir rapor yayınlıyor. Tüm dünya için bir sınav olan şu son yıllarda ise mutlu olmaya hem ülke hem birey olarak en ihtiyaç duyduğumuz zamanları yaşıyoruz.

Mutluluk, bu bakımdan modern dünyanın bir izdüşümünü sunuyor. Belki kimilerine onun formülünü verir, kimileri için onu bulmayı kolaylaştırır da…

Kitap Özellikleri:

Tür: Genel Kültür / Popüler Bilim / Kişisel Gelişim
Yayınevi: Edisyon Kitap
Dizi Editörü: Müge Hestbaek
Çeviren: Tülin Er
Basım Tarihi: Aralık 2020
Boyutları: 11 x 18 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 64
Barkod: 978-625-44394-4-5

Yazar Hakkında:

Christian Bjørnskov

1970 yılında, Danimarka’nın Haderslav şehrinde dünyaya gelmiştir. Danimarka Aarhus Üniversitesi Ekonomi bölümünde ekonomi profesörü olan Christian Bjørnskov, Stockholm’deki Endüstriyel Ekonomi Araştırma Enstitüsü’nde (IFN) araştırma görevlisi olarak görev yapmakta ve başka üniversitelerde de dersler vermektedir. Çoğunlukla kamu tercihleri ve politik ekonomi üzerine araştırmalar yapan yazar, araştırmalarını başka alanlarda da gerçekleştirmekte ve Dan Børsen gazetesinde köşe yazarlığı ve editörlük yapmaktadır.