Ahmet Selçuk İlkan

Kitap Hakkında:

Kahır dolu rüzgârlar esiyor içimde
Yıkılıp kalıyorum bu sağır akşamlarda
Beni sensizliğe nikâhladılar
Yenildim duygularıma
Yenildim gururuma ağlayamadım
Şimdi sanadır bu ağlayışım
Hatırla aşkım!

Son Sözü Aşk Söyler, Ahmet Selçuk İlkan’ın ilk şiir kitabından bugüne yazdığı aşk dolu dizelerden bir seçki. Bu kitapta şairin yayımlanmış şiirlerinin yanı sıra daha önce hiç okunmamış, söylenmemiş ve bestelenmemiş mısraları da bulacaksınız. Bu açıdan Son Sözü Aşk Söyler, şairin külliyatında özel bir boşluğu dolduruyor. Aşka, sevgiye, özleme ait dizelerle geçmiş ve günümüz arasında bir köprü kuruyor.

Kitap Özellikleri:

Tür: Şiir
Yayınevi: Edisyon Kitap
Basım Tarihi: Şubat 2020
Boyutları: 12 x 19 cm
Kağıt Tipi: Kitap kâğıdı
Sayfa Sayısı: 112
Barkod: 978-625-44394-5-2

Yazar Hakkında:

Ahmet Selçuk İlkan

1955 yılında Adana’da doğmuş olan şair, 1973’te Berlin’de mimarlık eğitimine başlamış, 1975 yılında Hayat dergisinin düzenlediği “aşk” konulu şiir yarışmasında ‘Hatırlar mısın?’ isimli şiiriyle ilk birincilik ödülünü kazanmıştır. Daha sonra, 1976 yılında mimarlık öğrenimini yarım bırakıp Türkiye`ye dönerek, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümüne giren sanatçı, 1978’de profesyonel şarkı sözü yazarlığına başlamıştır. 1980’de üniversiteden mezun olan Ahmet Selçuk İlkan’ın 1000’den fazla eseri bulunmaktadır.
Kendisini ayrılıkların şairi, yalnızlıkların ozanı ve kısaca (ad ve soyadının baş harflerinden yola çıkarak) ASİ olarak tanımlayan sanatçı, bugüne kadar altı kitap, on şiir albümü yayınlamış, televizyon kanallarında çeşitli programlar yapmış ve konserler vermiştir. 5 tane sinema filminde rol almıştır.